Wdzięczność

„Otwórz swoje serce na wdzięczność. Doceniaj to, co masz i zauważaj piękno wokół siebie.”
Rick Hanson

Jest tak wiele rzeczy, za które jestem wdzięczna. Jestem bezpieczna, mam jedzenie w lodówce, czystą wodę do picia, dach nad głową, oddycham, widzę i mogę podziwiać to co wokół, słuchać odgłosów świata i mój ulubiony śpiew ptaków i szum fal.

Kiedy skupiam się na tym co mam, na pozytywnych doświadczeniach, na zaspokojonych potrzebach, mój mózg automatycznie chce widzieć tego więcej. A te drobne rzeczy są ważne, bo dają mi poczucie bezpieczeństwa, pozwalają skupić się na pozytywnych aspektach mojego życia, nawet jeśli dręczy mnie niepokój, czy coś mnie trapi.
Wdzięczność nie rozwiązuje problemów, ale pomaga skupić się na dobrych doświadczeniach i wspiera w obniżaniu napięcia i redukcji stresu. Pomaga świętować zaspokojone potrzeby.

Warto praktykować wdzięczność, choćby parę minut każdego dnia.

Codziennie zapisz na kartce za co jesteś wdzięczna/wdzięczny. Mogą być to naprawdę drobne rzeczy takie jak pyszna kawa, czy fakt, że świeci słońce, lub ktoś się do Ciebie uśmiechnął w autobusie. Następnie poczuj jakie emocje Ci towarzyszą kiedy myślisz o tych rzeczach. Sprawdź odczucia w ciele. A jakie potrzeby masz zaspokojone, gdy łączysz się z tym za co jesteś wdzięczny/wdzięczna. Daj sobie parę chwil na odczuwanie.

Udostępnij

Więcej aktualności:

Jak uważnie słuchać?

Przychodzi do Ciebie dziecko, partner, koleżanka, przyjaciel i opowiada o czymś ważnym albo zupełnie nieistotnym. Jakie myśli przychodzą Ci wtedy do głowy? Chcesz go wspomóc,

Malowanie Intuicyjne

„Malowanie intuicyjne to podróż do świata wewnętrznego, gdzie kolory i kształty stają się językiem naszych emocji i marzeń”

Vedic Art – dla kogo?

Dla kogo jest Vedic Art? To pytanie, które często słyszę.  Vedic Art jest dla KAŻDEGO, a wiec też dla tych którzy: – nigdy nie malowali, a

Vedic Art – wolność tworzenia

Czy można poczuć się wolnym/ą malując? Czy można tworzyć nie znając technik malarskich i jednocześnie porzucić ograniczenia i oczekiwania co do końcowego efektu? 

Kontakt

Iwona Korzeniewska – Przestrzeń Lekkości

Gdynia, Mosty, gm. Kosakowo

Telefon: 503 327 020
Email: kontakt@iwonakorzeniewska.pl

Formularz kontaktowy

Wykonanie: Nautil.pl